Charakteristika:
Zlatožlté aromatické víno s vôňou kvetov a jemnej stopy korenia. Plné šťavnatej chuti čerstvého hrozna s muškátovými tónmi pripomínajúcu bazový kvet. Má nižší obsah kyselín a radíme ho medzi ľahšie vína. Konzumuje sa predovšetkým ako mladé víno.
5,40 €
5 in stock
Stolovanie:
Odporúčame podávať ako aperitív, k sladkým jedlám a dezertom. Optimálna teplota podávania je 10-12 °C.
| Farba: | biele |
| Kategória: | polosuché |
| Ročník: | 2020 |
| Objem: | 0,75l |
| Cukornatosť: | 21,5 kg prírodného cukru na 100 l muštu |
| Zbytkový cukor: | 12,0 g/l |
| Alkohol: | 12,0% |
| Obsah kyselín: | 6,0 g/l |
| Podávať: | vychladené na teplotu 10 – 12°C |